Szukaj na tym blogu

wtorek, 11 listopada 2014

Więcej musztardy dla Chomika...

... to po prostu kolejna czapka, którą zrobiłam dla mojej koleżanki ze studiów - Weroniki, o wdzięcznym przezwisku Chomik. Niewiele ponad rok temu zrobiłam dla niej komplet (zobacz TU) i ... czapka się zgubiła. Zostałam więc poproszona o dorobienie drugiej. Tym razem czapkę dziergałam z podwójnej włóczki.
Użyłam włóczki Merino Extra Fine DROPS (tej samej co ostatnio), która na mokro lubi się rozciągnąć. Od razu więc wydziergałam mniejszą czapkę, którą następnie uprałam i rozłożyłam do schnięcia. Trochę stresu było, bo udzierg się tak rozciągnął pod wpływem wody, że nie wiedziałam co z tego będzie. Normalnie z suchej skrajności w mokrą skrajność... Jednak po paru dniach czapka wróciła prawie do pierwotnej formy. Normalnie ta wełenka ciągle mnie zadziwia...


W czapce wykorzystałam ścieg używany już przeze mnie wcześniej parę razy. TUTAJ można znaleźć sposób jego wykonania.
Włóczka MERINO EXTRA FINE Drops (przerabiana podwójnie),
druty 7 mm (chyba... nie zapisałam) i 4,5 mm (ściągacz)
3 komentarze:

 1. Fajna czapa i piękny ścieg :))

  OdpowiedzUsuń
 2. Fantastyczna czapka! Widać, że jest ciepła :) Ja też siedzę teraz w czapkach - jedną zrobiłam, a na dwie kolejne zamówiłam wczoraj włóczki :) Reniu - już nie mogę się doczekać 22 XI! Wszystko będę pisać w mailach, kiedy będzie zbliżał się termin :)
  Miłego dnia!
  Asia

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo ładny kolor i ścieg. Idealnie dobrane ;)

  OdpowiedzUsuń