Szukaj na tym blogu

środa, 12 listopada 2014

Granatowa czapeczka...

... zrobiona została od góry. Nie chciało mi się robić próbki (znowu!), więc wymyśliłam, że przerabianie od czubka pozwoli mi uniknąć prucia. I tak było.
Czapkę oczywiście dziergałam w okrążeniach. Zaczęłam od 4 oczek (które na końcu związałam nitką), a następnie w co 2 okrążeniu dodawałam po 8 oczek w regularnych odstępach tak długo aż uzyskałam odpowiedni obwód czapki. Za ostatnim razem tylko dodałam oczka po 4 okrążeniach, żeby złagodzić skos czapeczki. Wiedziałam do jakiej sumy oczek mam dojść, bo w międzyczasie zmierzyłam sobie fragment tworzonej czapeczki jak próbkę :)
Polecam ten sposób, choć dla niektórych nie będzie on wygodny ze względu na konieczność zastosowania metody MAGIC LOOP lub użycia drutów pończoszniczych.


Włóczka MERINO EXCLUSIVE Yarn Art,
druty 3,5 mm oraz 3 mm (ściągacz)
6 komentarzy:

 1. Lubię takie proste fasony czapek :). Ja wolę jednak robić od dołu, kwestia przyzwyczajenia - robię zawsze do samej góry całość na tych samych drutach z żyłką, z magic loopem oczywiście :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja w sumie też zawsze robię od dołu do góry na drutach z 40 cm żyłką. Bliżej końca stosuję magic loop nawet nie zmieniając żyłki na dłuższą (jak jest zbyt niewygodnie to wtedy zmieniam). Tym razem jednak zrobiłam odwrotnie i przynajmniej jak się okaże, że czapka jest za krótka (bo robiłam ją na prezent), to łatwiej będzie dorobić kilka rządków :)

   Usuń
 2. Fajny pomysł, nie robiłam jeszcze czapki od góry. Zawsze się męczę z próbkami albo robię "na oko" i pruję ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie wiedziałam, że można tak zrobić czapkę! Nawet sobie tego nie potrafię wyobrazić. Ja robię próbki, które i tak nie dają mi obrazu rzeczywistego, robię, pruję po kilka razy i w końcu mam czapkę! Ta jest śliczna! Uwielbiam granatowy!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pomyślałam sobie, że skoro raglanowy sweter da się zrobić od góry, to czapkę też i ten udawany szew wygląda podobnie. Może przy najbliższym spotkaniu pokażę Ci jak to zrobić ;-)

   Usuń