sobota, 15 listopada 2014

Roboty drogowe...

... podczas powrotu z Austrii, pod postacią dziergania kolejnej mgiełki sprawiły, że podróż minęła dużo szybciej niż można by się było spodziewać. Kolejne Skrzydła, ta sama włóczka co ostatnio i przedostatnio, jedynie gabaryty chusty są większe, bo wydłużyłam część ażurową.

O wydzierganie skrzydlatej mgiełki poprosiła mnie już jakiś czas temu koleżanka z orkiestry. Miał to być prezent dla jej teściowej. Zapakowałam więc włóczkę do walizki przewidując, że wrzucę ją na druty w podróży powrotnej do Polski. Na poniższym zdjęciu widać zalążek górnego brzegu chusty, a w rozmazanym tle jest obwodnica Wiednia. Po jakimś czasie przeprowadziłam się na drugą stronę autobusu już z większym fragmentem dziergadła. W trudniejszych warunkach trzeba umieć sobie radzić też z uciekającymi moteczkami i tu najbardziej fachowym rozwiązaniem okazała się reklamówka wisząca na przednim siedzeniu.
Niestety mamy już listopad i szybciej się ściemnia, więc nie byłam w stanie zrobić w trasie całej chusty, a jakoś tak wyjątkowo dobrze szło... Musiałam przerwać pracę na początku ażuru. Resztę dokończyłam na następny dzień, odpoczywając po wrażeniach ostatnich dni.


Włóczka KID - SILK Drops,
druty 5 mm5 komentarzy:

 1. Piękna chusta, bardzo ładny wzór. I fajnie wygląda z Kid Silka, nie robiłam jeszcze nic z tej włóczki, muszę po nią koniecznie sięgnać :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Renatko,kiedy zaglądam do Ciebie to zawsze jestem w szoku,jak szybko dziergasz,to niesamowite; i do tego takie piękne rzeczy !!!!

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękny kolor chusty! A powstała błyskawicznie! Ja chustę robię miesiąc... Reniu - w środę idę rozeznać teren! Wieczorem w środę napiszę :)
  Asia

  OdpowiedzUsuń
 4. Dzień dobry, jestem pierwszy raz na Pani stronce i zachwyciłam się tym "zgniłozielonym" szalem. Czy mogę prosić o "przepis" na to cudo? Pozdrawiam serdecznie,
  Sylwia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wzór pochodzi stąd: http://www.garnstudio.com/pattern.php?id=6073&cid=5
   Pozdrawiam.

   Usuń