Szukaj na tym blogu

wtorek, 3 czerwca 2014

Kwiecista Łąka...

... jest nową chustą, w całości wykonaną ściegiem stokrotkowym.
O ściegu tym pisałam przy okazji jednej z ostatnich chust ( TUTAJ ). Tym razem nie dziergałam chusty od szpica do szpica, lecz od prawego szpica do lewej krawędzi, dodając po dwa oczka w co drugim rzędzie zawsze z jednej strony. Gdy już osiągnęłam odpowiednią liczbę oczek, oczka te zamknęłam, tworząc jedno z ramion chusty. Krawędź, przy której dodawałam po dwa oczka stała się górnym brzegiem. W takim ułożeniu ścieg jest przekręcony i układa się w kwadraciki.
Chustę zrobiłam z ręcznie farbowanej mieszanki wełny merino z jedwabiem. Włóczka jest śliska w robocie i koniecznie trzeba gotowy udzierg zblokować, by uwydatnić ścieg. Ja zrobiłam to nawet dwa razy, ale tylko dlatego że za pierwszym razem byle jak naciągnęłam ramiona chusty, czego może aż tak nie widać, ale JA to widziałam!
Za drugim razem wszystkie brzegi naciągnęłam "w ząbki" i już bardziej mi się podobają.

Wymiary przed blokowaniem: 105 cm x 50 cm, po pierwszym blokowaniu: 150 cm x 55 cm, po drugim: 156 cm x 58 cm. Zużycie włóczki: nieco mniej niż pół motka.


Włóczka TWILIGHT Yarn & Art - włóczki artystyczne,
druty 4 mm3 komentarze:

 1. Cóż mogę o niej napisać, skoro jest piękna!:) I pewnie taka mięciutka, że tylko się nią otulać:):):) Od jakiegoś czasu podziwiam Twoje prace i co chwila każda nowa rzecz mnie zachwyca:) Gratuluję talentu, bo tak to trzeba nazwać!

  Pozdrawiam serdecznie!

  Dagmara

  wloczkowefikumiku.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Piekna .Ten wzor kojarzyl mi sie z dzieciecymi sweterkami a tutaj takie piekne zastosowanie .

  OdpowiedzUsuń
 3. Jest po prostu perfekcyjnie piękna! Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń