Szukaj na tym blogu

sobota, 14 września 2013

Patent na jesień...

... w tonacji kolorów liści i w systemie dwustronnym...
Wzór na czapkę pochodzi z Sandry (nr 9/2013), ale ja, jak to ja, wykorzystałam inną włóczkę. Nie gwarantuję też ścisłej dokładności z oryginalnym wzorem, bo pogubiłam się w liczeniu rzędów :) Po ukończeniu czapki wyobraźnia poniosła mnie jeszcze bardziej i zrobiłam do kompletu parę mitenek (wzór z głowy).

Komplet ten jest typowo jesienny, lekko przewiewny. Celowo dobrałam większe druty, by ścieg nabrał lekkości, a forma była luźna, przez co czapka nie przylega ciasno do głowy.

Połączenie włóczek jest eksperymentalne, t.zn. kolor miodowy to 100% akryl, a cieniowany to 100% wełna. W sumie takie mieszanki (choć razem ze sobą skręcone) są bardzo popularne, więc i tu kompozycja nie powinna się ze sobą "gryźć".
Kolorystyka jest unikatowa, nie będzie drugiej takiej samej kombinacji.  Jest tylko jeden problem... kolory nie są dla mnie twarzowe. W związku z tym mam pytanie, czy ktoś chciałby nabyć ten komplet ode mnie?

Czapka jest wysoka na 25 cm, a obwód ściągacza mierzy ok. 54 - 56 cm. Nad ściągaczem czapka rozciąga się jeszcze bardziej (wynika to ze ściegu).


Włóczka ELYSÉE LAINE Madame Tricote,
MAGIC SURF Yarn Art,
druty 4 mm2 komentarze:

  1. Ładnie u Ciebie. Wspaniały komplet, wyjątkowo ciekawy kolorystycznie. Pozdrawiam.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dziękuję, pozdrawiam i zapraszam ponownie :)

      Usuń