piątek, 29 czerwca 2018

Będzie padało...

... dużo Kropli, a wszystkie wylądują na pajęczynie... :)

Już od dawna przymierzałam się do spisania sposobu wykonania chusty, którą wielokrotnie już pokazywałam na blogu. Mowa tu oczywiście o "Kroplach na pajęczynie". Ostateczny kopniak motywacyjny otrzymałam od koleżanki, dla której ostatnio dziergałam kolejną odsłonę tego projektu oraz od czytelniczek bloga.

Przystąpiłam ostro do pracy, co wywołało burzę mózgu, ponieważ każda z wcześniejszych wersji była trochę improwizowana i trzeba było na nowo opracować zarówno kształt, jak i detale związane z zastosowaniem pajęczego ściegu. Na ten moment sedno wzoru jest już gotowe, pozostało tylko dopracowywanie szczegółów, ale mam nadzieję, że uporam się z tym jak najszybciej.

Podczas pisania projektu lubię przetestować go na włóczkach o różnych grubościach i składach. Powstają wtedy chusty o różnych strukturach i wielkościach. Takie działanie nie tylko uszczupla wciąż zbyt duże zapasy włóczkowe, ale też pomaga wyłapać ewentualne błędy w opisie.

No i dzisiaj pokażę Wam jedną z moich testowych wersji, kompletnie odmienną pod względem struktury i grubości od ostatniej. Ma wymiary 230 cm x 80 cm. Mam nadzieję, że się Wam spodoba.

Włóczka MELODY Drops 
(71% alpaki, 25% wełny i 4% poliamidu - kolor 10 - 110 g,
druty 10 mm
8 komentarzy:

 1. "Łabędzi puch" ;o) w tej wersji inaczej mi się nie kojarzy ;o) a już szczególnie na przedostatnim, z Tobą zdjęciu ;o)
  Piękna :D
  Pozdrawiam serdecznie :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo ładne wykonane:)Chusta z pewnością jest warta opisu.
  Ja widzę w niej zwiewny letni szal:))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję. Może być też zwiewny, wszystko zależy od użytej włóczki :)

   Usuń
 3. Piękna chusta. Zachęca do otulenia się i spacer.

  OdpowiedzUsuń
 4. Pajączków przybywa jak grzybów po deszczu, a każdy następny jeszcze ładniejszy od poprzedniego:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję :) Za chwilę wrzucę kolejny... jeden z trzech :)

   Usuń