Szukaj na tym blogu

wtorek, 19 września 2017

Wyszłam...

... na przeciw prośbie kolegi o kolorowy szalik dla jego 7 - letniego syna. 

Od jakiegoś czasu nie realizuję zamówień. Mam teraz wielką potrzebę dziergania dla siebie, dla bliskich i dla domu. Gdy w ostatnich latach podejmowałam się pracy na zamówienie, to tamte potrzeby zawsze schodziły na plan dalszy, a ja się frustrowałam upływającym czasem i rozterkami dotyczącymi wyceniania swojej pracy. Tym razem jednak użaliłam się nad chłopczykiem, który zgubił swój ulubiony szalik w kolorowe paseczki i postanowiłam wydziergać dla niego coś podobnego. Szalik odtwarzałam ze zdjęcia, starając się jak najwierniej dobrać kolorystykę.Dziergałam w poprzek, tworząc jednocześnie pasy i frędzle


To nie pierwszy udzierg dla Frania. Niecałe 5 lat temu wykonałam dla niego Muzyczny Sweterek (zobacz TUTAJ). Wtedy zostały mi resztki zielonej i czerwonej włóczki. Teraz je wykorzystałam, dodając jeszcze inne kolory. Szalik można nosić na dwie strony, końcówki nitek pochowane są we frędzle.


Włóczka OLIWIA Inter - Fox (ok. 120 g),
druty 3,5 mm7 komentarzy:

 1. Och! Jaki radosny:)
  Policzyłam, wyszło mi, że Franio ma 7 lat;) będzie zachwycony szaliczkiem:)
  Sweterek uroczy:)
  Pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki :) już dostałam informację że szalik bardzo się dziecku podoba. I to jest najważniejsze. Pozdrawiam serdecznie:)

   Usuń
 2. Tyle energii w jednym szaliku:))
  Rozumiem-ostatnio robię tylko dla siebie, ale czasem cieszy taki udzierg dla kogoś miłego.

  OdpowiedzUsuń
 3. Renatko bardzo radosny i energetyczny ten szalik. Pomysł na dzierganie w poprzek zabieram, bo wygodny. Pozdrawiam ciepło.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A sposób wykonania frędzli pokazała Makunka na jednym z filmików e-dziewiarki. Pozdrawiam.

   Usuń
 4. I like your site and content. thanks for sharing the information keep updating, looking forward for more posts. Thanks
  บอลพรุ่งนี้

  OdpowiedzUsuń