Szukaj na tym blogu

sobota, 2 sierpnia 2014

Krople i bambus...

... fajnie się łączą ze sobą na lato. Włókno bambusowe jest o 2 stopnie chłodniejsze niż temperatura otoczenia. To sprawia, że dzianina wykonana z niego jest bardzo przyjemna dla skóry. Jeśli dodatkowo ta dzianina będzie mocno ażurowa, to z prawdziwą radością będzie się ją nosić wtedy, gdy nie jest upalnie i chce się przykryć czymś ramiona.


Bambusowe krople są już piątą odsłoną pajęczego ściegu w moim wykonaniu. Bardzo go lubię, ale muszę przyznać, że nie każda włóczka się do niego nadaje. Chodzi o to, że im chusta większa, tym cięższa i należy te proporcje równoważyć ciężarem włóczki. Jeśli włóczka będzie zbyt ciężka, to będzie wraz z grawitacją ciągnąć naszą chustę w dół, wyostrzając trzeci szpic. No i bambus jest chyba jednak za ciężki...


 

Jeśli jednak ktoś lubi trójkątne chusty i nie przeszkadzają mu takie szpice (mnie denerwują) to na pewno polubiłby także te Krople.


Włóczka BAMBOO FINE Alize,
druty 5 mm

3 komentarze:

 1. bardzo ładna chusta, jak zwykle delikatna i zwiewna,
  od dłuższego czasu mrugają do mnie te kropelki, sięgnęłam po wzór i zrodziło mi się pytanie: czy rzeczywiście powatrza się sekwencję rzędów 1-2-3-1-2-3-1-2-3-itd. - wtedy 3o.p razem i z 1o.-3op. powstaja bezpośrednio nad sobą, czy może autorka zapomniała uwzględnić 4.rz. z oczkami lewymi i wtedy powtarza się rzędy 1-4?
  byłabym wdzięczna za wyjasnienie. wykonałam próbki, ale nie są takie ładne jak na twoich zdjęciach :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To prawda, autorka rzeczywiście zapomniała uwzględnić w opisie 4. rz. z oczkami lewymi, powinno się powtarzać rz. 1 - 4. Sam ścieg podczas pracy nie wygląda aż tak efektownie, jest trójwymiarowy, dopiero podczas blokowania się "otwiera".

   Usuń
 2. o, dziekuje ci bardzo dobra kobieto :)
  miłego popołudnia

  OdpowiedzUsuń