sobota, 27 czerwca 2026

Jest gor膮co...

... baaardzo gor膮co, a ja pozuj臋 w wydzierganym przed dwoma tygodniami kardiganie 馃う馃馃ゴ. 

Ale przecie偶 nie b臋d臋 czeka膰 na jesie艅, 偶eby go pokaza膰, prawda? Tym bardziej, 偶e mam zasad臋, 偶e dop贸ki nie zamieszcz臋 danej dziergawki w mediach, to jej nie nosz臋 (jeszcze si臋 poplami, pozaci膮ga...). No wi臋c podj臋艂am decyzj臋 o prezentacji udziergu niezale偶nie od temperatury powietrza.


Ten kardigan jest inny od wszystkich poprzednich. Przede wszystkim jest zszywany z cz臋艣ci. Tak, wiem. Zdradzi艂am w艂asne przekonania o tym, 偶e najlepsze jest dzierganie bezszwowe. Uleg艂am jednak inspiracji swetrami AC Crochets i postanowi艂am zrobi膰 swoj膮 wersj臋. 





Najpierw wydzierga艂am ty艂, potem z oczek ramion nabra艂am oczka na przody i dzierga艂am w drug膮 stron臋. Nast臋pnie zszy艂am boki. Z otwor贸w na r臋ce nabra艂am oczka na r臋kawy i dzierga艂am je w okr膮偶eniach. Zu偶y艂am ca艂e p贸艂 kilo w艂贸czki Daisy Drops w kolorze czarnym, ale nie starczy艂o mi jej ju偶 na mankiety, wi臋c do ich wykonania u偶y艂am Merino Extra Fine Drops z domowych zapas贸w. I to wszystko na drutach 4 mm.




Powiem szczerze, 偶e podoba mi si臋 ta wersja ze szwami. Mam wra偶enie, 偶e stabilizuje ca艂膮 form臋. Nadal jednak nie lubi臋 zszywania, wi臋c jeszcze nie wiem jak zrobi臋 kolejny kardigan, bo 偶e go zrobi臋 to ju偶 wiem na pewno. I stanie si臋 to niezale偶nie od pory roku 馃槃.



Brak komentarzy:

Prze艣lij komentarz