środa, 19 czerwca 2019

Mosaic on a swing...

... czyli "Mozaika na huśtawce", taką nazwę nosi mój świeżutko opublikowany wzór.

Projekt został wymyślony w trakcie strajku nauczycielskiego, który spędziłam wśród różnych nastrojów zarówno nauczycieli, jak i pozostałej części społeczeństwa. Każdego dnia nadzieja mieszała się z beznadzieją i chciałam to wahanie ująć we wzorze. Stąd pochód kwadracików najpierw na lewo, potem na prawo, od części piegowatej do jednokolorowej, i znów, i znów...

Prototyp pokazałam TU, a ostatecznie dopracowana wersja jest odrobinę węższa i krótsza.

Wzór został przetestowany i bardzo chcę Wam pokazać te wszystkie wersje tutaj na blogu. Tradycyjnie zacznę od moich szalików:

1. Wersja z włóczki RIOS Malabrigo (kol. 696 - ok. 180 g) oraz MERINO EXTRA FINE Drops (kol.03 - ok. 90 g), druty 4,5 mm.

2. Wersja z włóczki LIMA Drops (kol. 9020 - ok. 150 g) oraz włóczki PADISAH Himalaya (kol. 50208 - ok. 80 g), druty 4,5 mm.
3. Wersja Amuszki z bloga Chrząszczowe robótki z włóczki KARISMA Drops (kol.05 - ok. 190 g i kol. 52 - ok. 90 g), druty 4,5 mm.

4. Wersja Ani z włóczki LIMA Drops (kol. 9015 - ok. 140 g i kol. 9018 - ok. 70 g), druty 4,5 mm.

5. Wersja Ani z bloga Kogel - mogel z włóczki PUNTO KIDS Kartopu (ok. 120 g) oraz PADISAH Himalaya (ok. 100 g), druty 4,5 mm.
To właśnie Ania przyczyniła się w głównej mierze do tego, by szalik ewoluował w komin. Akurat w momencie, kiedy zastanawiałam czy by nie zrobić takiego wariantu, Ania napisała do mnie maila z podpowiedzią, że ona jest z Tych, co to wolą kominy od szalików i chętnie by swoją wersję przerobiła. To mi dało impuls do działania i tak powstała:

6. Wersja - komin. Wykonałam ją z włóczki YAK Lang Yarns (kol. 772 - ok. 90 g) oraz MERINO EXTRA FINE Drops (kol. 08 - ok. 55 g), na drutach 4,5 mm.
I tak oto Moi Drodzy mam dla Was dwa wzory w jednym :)

Opis projektu: "Mosaic on a swing" jest dostępny na Ravelry (TUTAJ - klik) i do północy 23 czerwca br. będzie tańszy aż o 30%. Nie trzeba będzie wpisywać kuponu, bo rabat sam się naliczy w koszyku. Zapraszam i życzę miłego dziergania.

11 komentarzy:

 1. Tak więc strajk nauczycieli jednak nie poszedł na marne. Chociaż w twoim wypadku.
  Świetne są wszystkie wersje!!! Nie wiem, która mi się najbardziej podoba. k
  Komin chyba przemawia do mnie najbardziej.
  Życzę miłych wakacji:)))

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetna ta mozaika i wersja na komin jak najbardziej dla mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ale urodzaj na cudne szale! Każdy inny, mnie najbardziej podobają się te wersje, gdzie kontrast kolorów największy. Wtedy "wychodzi na zewnątrz" wzór i układ motywów. Brawo!

  OdpowiedzUsuń