wtorek, 6 października 2020

Pierwsze czapki...

 ... w tym sezonie powstały dla męża pewnej miłej pani na wzór jego ulubionej, kupnej czapki.

W obu czapkach dokładnie odwzorowałam włoskie nabieranie oczek początkowych (fajny sposób pokazuje na filmiku Makunka - klik), ścieg (ściągacz 2 op / 2 ol) oraz sposób redukcji oczek na czubku.
Czapki są dopasowane do głowy i będą noszone z wywinięciem.Czapki mają długość ok. 23 cm i na szerokość rozciągają się na 23 - 30 cm.

Włóczka MERINO EXTRA FINE Drops (kol. 04 i 03 - po 80 g),
druty 3 mm


10 komentarzy:

 1. Klasyka, i w kolorze i we wzorze. Najtrudniej jest utrafić w rozmiar, przynajmniej ja tak mam;-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie tylko Ty. Ja zaczynałam dwa razy. Mam nawet wrażenie, że to ta włóczka jest nieprzewidywalna. Dlatego wolę dziergać czapki od góry, ale w tym przypadku niestety się tak nie dało. Pozdrawiam :)

   Usuń
 2. Jakoś w czapkach nie jestem mocna, trochę ich zrobiłam, ale tak naprawdę to chyba tylko z jednej jestem zadowolona i ja noszę 🤔. Zdecydowanie wolę swetry 🙂. Twoje wyglądają super.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję. Ja lubię czapki za szybki efekt końcowy dziergania. Jednak najbardziej podobają mi się takie cienkie jak ta, a te niestety dzierga się dłużej.

   Usuń
 3. Ale zdolniacha z Ciebie! Na drutach to chyba wszystko potrafisz wydziergać. Czapki są perfekcyjne! Zadbałaś o każdy szczegół a najbardziej podoba mi się zastosowany sposób nabierania oczek. Ja jeszcze nie doszłam do tego:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Och dziękuję :D
   Normalnie to włoskie nabieranie oczek nastręcza problemów, ale ta metoda jest bardzo przyjazna. Polecam.

   Usuń
 4. Piękne czapki, takie jak lubią mężczyźni - "żeby wyglądało jak ze sklepu" ;) Nabranie oczek bardzo ładne, mam nawet zapisany ten filmik Makunki, ale sama nigdy go nie zastosowałam. Najbardziej jednak podoba mi się "czubek" - piękne zmniejszanie, bardzo plastyczne, również bardzo ładny element ozdobny.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przyznam Ci Elu, że lubię takie wyzwania, by odtworzyć coś ze sklepowych półek. Można się tak kilku rzeczy nauczyć :)

   Usuń
 5. Prosta czapka, bardzo w męskim guście, podobne robiłam dla swoich mężczyzn, ale Twoje odejmowanie oczek wygląda dużo bardziej efektownie:-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję. Te sklepowe rozwiązania często są całkiem sensowne :)

   Usuń