... stworzenie projektu opartego na motywach muzycznych i technice mozaikowej.
Akurat potrzebowałam nowej torby na nuty. Swoją altówkę trzymam w profilowanym futerale, który owszem, posiada doczepianą kieszeń na nuty, ale ja nie lubię jej używać i wszelkie zbiory nutowe noszę w dodatkowej, płóciennej torbie, zakładanej na ramię. Wiem już, że takich toreb nigdy za wiele, więc nie zastanawiając się dłużej podjęłam decyzję, że wydziergam mozaikową torbę na ramię o prostokątnym kształcie i rozmiarze idealnie mieszczącym format zborów nutowych.
Więcej na temat procesu powstawania torby możecie przeczytać w tym artykule - klik. Dziś tylko podsumuję co wydarzyło się od tamtej pory.
Przede wszystkim powstał opis wykonania tej torby. Opis ten ma bogatą treść, zawiera w sobie aż 9 różnych wariantów, złożonych z kompozycji nutowych oraz kluczy muzycznych. Dodatkowo dla osób, które chciałyby skomponować coś własnego przygotowałam szablon z 20 motywami.
W opisie zawarłam również wskazówki na temat zmian w rozmiarze, co oznacza, że każdy może na bazie wzoru stworzyć coś indywidualnie pod siebie, zarówno w kwestii kompozycji motywów, jak i formy dzianiny.
W opisie znalazły się także linki do filmów instruktażowych technik, które w zależności od stopnia zaawansowania dziergającego mogą stanowić mniejszy lub większy problem.
Wszystkie motywy muzyczne zostały przedstawione w postaci schematów graficznych, natomiast dolna i górna część torby (ścieg piegów) oraz uchwyty zostały rozpisane "rząd po rzędzie". Opis ma dwie wersje językowe: polską i angielską, przy czym w polskiej wersji zastosowałam angielskie symbole dziewiarskie (które są oczywiście wyjaśnione).
Dodam jeszcze, że torbę dzierga się od dołu do góry w okrążeniach, a uchwyty przerabia się osobno w rzędach i na końcu doszywa do torby za pomocą szydełka. Dzięki takiemu przerabianiu uzyskuje się ładne detale, takie jak boczna i spodnia listwa, które ściśle współgrają z górnym brzegiem oraz estetyczne łączenie uchwytów z główną częścią torby.
Torba została przetestowana. Zobaczcie jakie piękne wersje powstały (po kliknięciu imienia testerki Blogger przekieruje Cie na Ravelry, gdzie znajdziesz szczegółowe informacje o poszczególnych wersjach oraz więcej zdjęć):
1. Wersja moja - prototyp z włóczki Cascadia TEDI HANDMADE WITH LOVE, wykonana na drutach 3 mm w WARIANCIE 2.
2. Wersja moja, z włóczki Ideal YARN ART oraz Baby Cotton GAZZAL na drutach 3 mm w WARIANTACH 1 i 6.
3. Wersja moja, z włóczki Cascadia TEDI HANDMADE WITH LOVE, wykonana na drutach 3 mm w WARIANTACH 3 i 8.
4. Wersja Marii, z włóczki Catania Color SHACHENMAYR oraz Amber MIDARA, wykonana na drutach 2,5 mm w WARIANTACH 4 i 6
5. Wersja Lidii, z włóczki Sonata ANILUX, wykonana na drutach 3 mm w WARIANTACH 5 i 7.
Wariant nr 9 nie został przetestowany, ale żal mi było go odrzucać, więc dodałam go do opisu. Jeżeli ciekawi Was jak wygląda, to zapraszam do zakupów :)
Opis jest dostępny do kupienia i pobrania na Ravelry - kliknij TUTAJ. Do 5 grudnia 2022 r. będzie on tańszy o 20%. Rabat naliczy się samodzielnie w koszyku.
Dla czytelników bloga mam przygotowany prezent w postaci rabatu 40% na ten wzór do północy 2 grudnia 2022 r. Rabat naliczy się po wpisaniu kodu:
NUTKI